Konfederacja zmiażdżyła PiS-owską ustawę. „Łajdacki cios w edukację domową” [VIDEO]

Konferencja Konfederacji. Krzysztof Bosak i Grzegorz Brauna
Konferencja Konfederacji. Krzysztof Bosak i Grzegorz Brauna. Fot. YouTube/Konfederacja
REKLAMA

Konfederacja nie zostawiła suchej nitki na PiS-owskiej ustawie ograniczającej edukację domową.

Posłowie Konfederacji zorganizowali dziś w Sejmie konferencję prasową poświęconą najnowszemu pomysłowi obozu władzy. Chodzi o projekt ustawy, która radykalnie ogranicza możliwość prowadzenia edukacji domowej, tym samym podkopując prawo rodziców do wyboru takiego modelu kształcenia swoich dzieci, jaki odpowiada im najbardziej. Na miejscu pojawili się Krzysztof Bosak oraz Grzegorz Braun, a także Marta i Andrzej Witeccy ze Stowarzyszenia Edukacji w Rodzinie. Jak zauważyli politycy, w świetle nowych przepisów wrócimy do tzw. rejonizacji, która spowoduje, że rodziny żyjące w województwach z mniej rozbudowanym systemem edukacji domowej będą miały bardzo utrudnione zadanie. W ocenie konfederatów mamy tu do czynienia z prawdziwym skandalem.

REKLAMA

„Projekt zgłoszony bez żadnych konsultacji, z zaskoczenia, zgłoszony przez posłów, ale zdajemy sobie sprawę, że nieprzypadkowy, już broniony w mediach społecznościowych przez ministra Czarnka, przez szefa gabinetu politycznego p. Brzóskę, uzasadnieniami, które są doprawdy zdumiewające. Na miliony rodziców zaangażowanych w edukację swoich dzieci, na dziesiątki tysięcy osób zaangażowanych w środowiska edukacji domowej, rzucone zostało oskarżenie. Termin, słowo klucz – mafie edukacyjne. Oskarżenie o wyłudzanie pieniędzy. To ma być uzasadnienie dla przedstawienia projektu, który ma radykalnie ograniczyć możliwość samodzielnego edukowania swoich dzieci” – zaczął konferencję prasową Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego.

Konfederacja obiecuje bronić edukacji domowej

W ocenie przedstawicieli środowiska edukacji domowej zaproponowana ustawa ma bardzo destrukcyjny charakter. Z tego względu są zdecydowani, aby walczyć o swoje prawa z pomocą polityków Konfederacji. Jak podkreślają, tak czy inaczej państwo wymusza podporządkowanie pod obecny system szkolny, np. pod postacią obligatoryjnych egzaminów. Innymi słowy, nie istnieje całkowita wolność, a jedynie pewna przestrzeń, którą i tak rządzący chcą teraz ograniczyć.

Najbardziej radykalnie wypowiedział się Grzegorz Braun, który wskazał, że to już kolejny totalniacki projekt w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem obserwujemy właśnie socjalistyczny zamach na swobody obywatelskie i niezależność polskich rodzin, na co nie ma zgody.

„Segregacja sanitarna, kolejne podwyżki podatków doprowadzające Polaków do zubożenia i teraz cios w edukację domową, czyli w to, co jest największą nadzieją dla każdego rozumnego polskiego patrioty, bo jeżeli są rodziny zdolne, skłonne, zdeterminowane brać odpowiedzialność za edukację własnych dzieci, to powinniśmy z tego wszyscy być dumni, powinniśmy wszyscy się cieszyć, bo takie będą Rzeczypospolite, jakie ich dzieci i młodzieży chowanie. To jest naprawdę projekt łajdacki, to są naprawdę zakusy najbardziej bezczelne, socjalistyczne, totalniackie na te resztki wolności, jakie polskim rodzicom pozostały. Konfederacja podejmuje ten temat w sposób niejako naturalny” – grzmiał Grzegorz Braun, lider Konfederacji Korony Polskiej.

REKLAMA