REKLAMA

Tanie używane samochody sportowe, które są zaskakująco tanie

Tanie i sportowe wydają się być wykluczającymi się cechami aut, zwłaszcza tych używanych. Nic bardziej mylnego! Okazuje się, że na rynku bez problemu znajdziemy kilka bardzo ciekawych propozycji aut sportowych.

tanie używane samochody sportowe
Tanie, używane samochody sporotwe

Tani nie musi znaczyć zły – koniecznie zweryfikuj historię pojazdu!

Kupienie taniego auta ze sportowym charakterem wcale nie jest rzeczą niemożliwą! Musimy pamiętać jednak, że tanie samochody z reguły wymagać będą od nas prędzej czy później jakiegoś wkładu finansowego.

Dobrze jest rozpocząć poszukiwania auta od sprawdzenia jego historii. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że auto, które chcesz kupić, nie miało żadnych większych i poważniejszych przygód na drodze.

Historie pojazdu możesz sprawdzić za pomocą weryfikacji jego numeru VIN. Na przykład na tej stronie: www.carvertical.com/pl

Jakie auto sportowe za 5 tys. złotych?

Okazuje się, że już za mniej niż 10 tys. złotych może udać się nam nabyć samochód o sportowej duszy, który będzie się do czegoś wciąż nadawał. Za czym więc się rozglądać?

Ford Probe

Chociaż egzemplarze poniżej 10 tys. złotych mają swoje bolączki, w większości przypadków auta te mechanicznie są w całkiem niezłym stanie. Konstrukcja ta oparta jest na znanej ze swojej niezawodności Mazdzie 626.

Godnym polecenia, a przede wszystkim dynamicznym jest silnik 2,5 V6.

Opel Calibra

Calibra już od początku swojego istnienia była pojazdem kontrowersyjnym i dalekim od ideału auta sportowego. Calibra jak przystało na Opla, cierpi z powodu nadmiernej korozji. Model ten bazuje jednak na popularnej Vectrze, dzięki czemu części mechaniczne do tego auta są względnie łatwo dostępne.

Dziś na rynku ciężko jest znaleźć egzemplarze niedotknięte ręką tunera. Niemniej jednak jeżeli uda się nam taki znaleźć, może to być ciekawy i w miarę tani pomysł na auto sportowe za kilka tysięcy złotych.

Audi 80 Coupe

Kolejnym ciekawym i zadziwiająco tanim autem ze sportowym zacięciem jest wersja Coupe popularnego i znanego Audi 80.

Fanom dynamicznej jazdy z pewnością przypadnie do gustu wersja z silnikiem V6. Dostępne są również egzemplarze w wersji z napędem 4×4. Jeżeli uda nam się znaleźć ciekawy i zadbany egzemplarz z pewnością wywoła on nie jeden uśmiech na naszej twarzy.

Auta sportowe poniżej 20 tysięcy złotych

Podnosząc poprzeczkę naszego budżetu o kilka tysięcy złotych, możemy już przebierać w całkiem ciekawych pojazdach. O to kilka z nich:

Mazda RX-8

Mazda RX-8 jest wyjątkowym autem, a swoją wyjątkowość zawdzięcza zastosowaniu w tym samochodzie silnika Wankla, który jednocześnie jest dużą zaletą jak i wadą tego auta. Co 200 tys. km wymaga on drogiego remontu.

Audi TT

Kolejnym ciekawym autem sportowym jest Audi TT, które, chociaż zadebiutowało w 1998 roku, do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów sportowych wrażeń za kierownicą.

Tanie używane samochody sportowe, które są zaskakująco tanie

Jak widzisz, niektóre auta sportowe są w zasięgu ręki przeciętnego „zjadacza chleba”. Pamiętaj jednak aby, dokładnie sprawdzić każdy pojazd nim podejmiesz finalną decyzję o jego zakupie.