Osuwisko skał na Krecie. Zginęła turystka

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA

45-letnia turystka z Czech zginęła po osunięciu się skał na budynek, w którym jej rodzina wynajęła mieszkanie na greckiej wyspie Krecie. Do katastrofy doszło w nocy z soboty na niedzielę 30 października. Jej syn i jej mąż zostali znalezieni żywi w gruzach Agia Fotia, na południowym wschodzie Krety.

9-letni syn ma ranną nogę i trafił do szpitala, kobieta zginęła. Do wypadku doszło wkrótce po północy, kiedy od skały nad domem stojącym na zboczu góry oderwał się ogromny kamienny blok. Według policji, część budynku została niemal zmieciona przez osuwisko.

REKLAMA

Przez całą noc około czterdziestu strażaków szukało w gruzach w poszukiwaniu ewentualnych innych ofiar. Chodzi tu o duży pensjonat, w którym wynajmowane są apartamenty. Czeska rodzina spędzała na Krecie urlop i w niedzielę miała wrócić do Pragi.

Popularna wśród turystów mała zatoka Agia Fotia słynie z drobnego piasku i krystalicznie czystej wody. Znajduje się niecałe 15 km od miasta Ierapetra, nad brzegiem Morza Libijskiego. Nazwa plaży pochodzi od pobliskiego kościoła Agia Fotini.

Źródło: AFP/ Le Figaro

REKLAMA