Tomasz Lis został wymazany. Stacja zatarła wszelki ślad po kłopotliwym dla niej dziennikarzu

Tomasz Lis oskarżony przez Lewicę o antysemityzm. Zdjęcie: Zdjęcie: PAP/Marcin Obara
Tomasz Lis . Zdjęcie: Zdjęcie: PAP/Marcin Obara
REKLAMA

Z serwisu TVP VOD zniknęły wszystkie odcinki programu „Tomasz Lis na żywo”, które na antenie Telewizji Polskiej były emitowane w latach 2008 – 2016.

„Tomasz Lis na żywo” to program Tomasza Lisa, który był emitowany antenie TVP2 w latach 2008 – 2016. Dziennikarz zapraszał do studia państwowej stacji zarówno polityków jak i postacie ze świata kultury.

REKLAMA

Pierwszy sezon autorskiego programu Lisa gromadził przed telewizorami średnio 3 miliony widzów. Z czasem popularność programu słabła, a ostatni sezon oglądało już jedynie 2 miliony telewidzów.

Z Jacka Kurskiego opublikowanego w 2016 roku wynika, że osiem lat emisji „Tomasz Lis na żywo” przyniosło TVP straty w wysokości ponad 2,2 mln zł.

W programie dochodziło również do kontrowersji, które poddawały w wątpliwość etykę zawodową Lisa. Mowa tu przede wszystkim o cytowaniu spreparowanego fałszywego wpisu córki Andrzeja Dudy, Kingi, podczas prezydenckiej kampanii wyborczej.

Komisja Etyki TVP uznała wówczas, że doszło do naruszenia „zasad etyki dziennikarskiej”. Lis osobiście przeprosił po tej sytuacji prezydenta Dudę.

Dziennikarza i programu już od dawna nie ma w TVP, a teraz państwowa stacja doszczętnie go wymazuje. Z TVP VOD zniknęły właśnie wszystkie odcinki „Tomasz Lis na żywo”.

W przyszłości nie ma miejsca na prywatne samochody? Główny ekonomista PKN Orlen szokuje

REKLAMA