Norweg podejrzany o zabójstwo Polski pozostanie w duńskim areszcie. Decyzji o ekstradycji brak

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
REKLAMA

Sąd w Kopenhadze przedłużył w środę areszt dla obywatela Norwegii, podejrzanego o zabójstwo Polki i uprowadzenie dziecka o 27 dni. Nie zajął stanowiska w sprawie ekstradycji mężczyzny do Polski – poinformowała kopenhaska policja.

„Decyzja w sprawie wydania Polsce podejrzanego zostanie podjęta przez sąd innego dnia. W tej chwili nie wiemy, kiedy dokładnie” – przekazała PAP przedstawicielka policji w stolicy Danii.

REKLAMA

We wtorek duńska policja informowała, że stanie się to podczas posiedzenia sądu w środę.

Norweg Ingebrigt G. został zatrzymany po godz. 22 w sobotę przez duńskich funkcjonariuszy na autostradzie w Kopenhadze. Jechał volkswagenem na oświęcimskich numerach rejestracyjnych, na tylnym siedzeniu była 5-letnia córka Norwega i Polki.

W niedzielę po południu duński sąd aresztował mężczyznę na trzy dni. Tego samego dnia wieczorem krakowski sąd okręgowy wydał europejski nakaz aresztowania (ENA) wobec Norwega. Podstawą do wydania ENA było przygotowanie dla Ingebrigta G. przez oświęcimskich i krakowskich śledczych zarzutów zabójstwa byłej partnerki i uprowadzenia dziecka, a także wniosku o 14-dniowy areszt.

REKLAMA