Wychwalał terrorystów. Spędzi w więzieniu długie lata

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA

Sąd na Słowacji skazał na sześć lat więzienia 22-letniego mężczyznę, który m.in. wykorzystał media społecznościowe do wychwalania terrorystów, zamieszczał instrukcje budowy broni i podżegał do obalenia demokratycznego systemu politycznego. Oskarżony dobrowolnie poddał się karze.

Dzięki przyznaniu się i porozumieniu z prokuraturą mężczyzna otrzymał niższy wymiar kary, niż gdyby sądzony był w pełnym procesie.

REKLAMA

Słowak, który studiował w Czechach, został zatrzymany na początku wiosny bieżącego roku dzięki współpracy z czeską policją.

Mężczyzna publikował swoje zdjęcia w internecie pod pseudonimem Slovakbro, a według doniesień mediów między innymi na jego profil powoływał się zabójca dwóch osób ze społeczności LGBT, zastrzelonych na początku października w Bratysławie.

Skazany miał także, korzystając z sieci Telegram, rozpowszechniać materiały grup ekstremistycznych, negować Holokaust oraz inne zbrodnie przeciwko ludzkości. W oskarżeniu wymieniono także zniesławienie narodu i rasy. Pierwotnie groziło mu 15 lat więzienia.

REKLAMA