Ambasador Izraela: „Zarówno polski naród jak i Żydzi zawsze cenili naszą niepodległość i naszą wolność” [VIDEO]

Ambasador Izraela w Polsce Yacov Livne / Foto: screen Twitter
Ambasador Izraela w Polsce Yacov Livne / Foto: screen Twitter
REKLAMA

Najlepsze życzenia z okazji Święta Niepodległości, Polsko! – tymi słowami ambasador Izraela w Polsce Yacov Livne złożył w piątek Polakom życzenia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Krótkie nagranie z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości Polski ambasador zamieścił w piątek mediach społecznościowych.

REKLAMA

Film został nagrany w muzeum Józefa Piłsudskiego pod Warszawą. Dyplomata w imieniu narodu izraelskiego przekazał Polakom gratulacje z okazji święta.

– Zarówno polski naród, jak i Żydzi, zawsze cenili naszą niepodległość i naszą wolność. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy tu być i podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia wolności i niepodległości – powiedział izraelski dyplomata.

Na koniec ambasador zwrócił się do Polaków w języku polskim przekazując wszystkim gratulacje z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia przekazania przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu tego dnia w 1918 r. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 r. Zniesiono je w 1945 r. i przez cały okres PRL nie było oficjalnie obchodzone. Święto przywrócono w 1989 r. na mocy ustawy – od tego czasu Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.

REKLAMA