Nadchodzi Marsz Niepodległości! „Silny Naród Wielka Polska”

"Silny Naród Wielka Polska" to hasło Marszu Niepodległości 2022 Źródło: Twitter/Marsz Niepodległości
REKLAMA

Pod hasłem „Silny Naród Wielka Polska” ulicami stolicy w piątek przejdzie Marsz Niepodległości. Należy spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym i zmian w komunikacji. Na mieście stoją już zapory, usunięto też miejskie rowery i hulajnogi.

Jak informują organizatorzy, Marsz Niepodległości wyruszy 11 listopada ok. 14.30 z Ronda Dmowskiego. Uczestnicy pójdą Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, następnie skręcą na Wał Miedzeszyński, a kilkaset metrów dalej wejdą na Błonia Stadionu Narodowego. Tam przewidziane są jeszcze imprezy towarzyszące.

REKLAMA

Prezes stowarzyszenia Marszu Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że hasło tegorocznego wydarzenia brzmi: „Silny Naród Wielka Polska”. Marsz Niepodległości został zainicjowany przez Młodzież Wszechpolską i Obóz Narodowo-Radykalny. Od 2011 r. organizatorem jest Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, impreza ma status wydarzenia cyklicznego.

Miasto poinformowało, że z trasy marszu, zgodnie z zaleceniem policji, usunięto metalowe wkłady betonowych koszy na śmieci, rowery miejskie oraz hulajnogi elektryczne. Na ulicach od czwartku stoją zapory. Do stolicy ściągnięto też policyjne posiłki.

„W przypadku Marszu Niepodległości zmiany w ruchu będą wprowadzane operacyjnie przez policję, dlatego trudno określić, w jakich godzinach autobusy i tramwaje będą kierowane na trasy objazdowe. Zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej wynikające z tych zmian w ruchu drogowym są ze sobą powiązane – wyłączane równolegle będą różne odcinki ulic; także te, które mogą pełnić funkcję tras objazdowych” – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego zachęcając do korzystania z metra oraz połączeń kolejowych – Szybką Koleją Miejską i Kolejami Mazowieckimi.

Ponieważ w Narodowe Święto Niepodległości planowane są także inne zgromadzenia i przemarsze, utrudnienia mogą wystąpić w różnych częściach miasta.

REKLAMA