Makabryczne sceny w szkole! „Dzieci doznały poparzeń górnej części ciała, klatki piersiowej, twarzy i nóg”

Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pixabay
REKLAMA

Jeden dorosły, prawdopodobnie nauczyciel, oraz 11 uczniów zostało poparzonych w poniedziałek w wyniku nieudanego eksperymentu w szkole Manly West w Sydney w Australii – podał dziennik „THe Guardian” za lokalnymi władzami.

Dzieci brały udział w pokazie naukowym, mającym na celu stworzenie „cukrowego węża” przy użyciu sody oczyszczonej, mieszanki cukrowej i substancji przyspieszającej spalanie. Wiatr poderwał część składników, które zostały zwiane na uczniów, powodując obrażenia – przekazał Phil Templeman z pogotowia ratunkowego stanu Nowa Południowa Walia (NSW), którego stolicą jest Sydney.

REKLAMA

Wszystkich 11 uczniów, którzy ucierpieli w wypadku przewieziono do szpitala, do którego trafił również ranny dorosły. – Dzieci doznały poparzeń górnej części ciała, klatki piersiowej, twarzy i nóg. Na szczęście, większość uczniów nie została ciężko zraniona – przekazał Templeman.

Incydent będzie badany przez ministerstwo edukacji NSW, policję stanową oraz agencję rządową monitorująca standardy bezpieczeństwa w pracy SafeWork. Minister edukacji Nowej Południowej Walii Sarah Mitchell zapewniła o wsparciu ministerstwa dla szkoły Manly West w związku z wypadkiem, w tym zapewnieniu pomocy psychologicznej dla uczniów i personelu.

REKLAMA