Prezes Kanału Sportowego zatrzymany przez CBA

Kanał Sportowy.
Kanał Sportowy. / Fot. YT/screen
REKLAMA

Maciej S., obecnie prezes Kanału Sportowego, a za kadencji Zbigniewa Bońka sekretarz generalny PZPN, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Wraz z nim zatrzymano Jakuba T., wiceprezesa Cracovii i członka zarządu PZPN.

O zatrzymaniu panów S. i T. poinformował portal WP SportoweFakty.

REKLAMA

Jak czytamy, sprawa dotyczy afery melioracyjnej w województwie zachodniopomorskim. Śledczy, przy okazji badania możliwego ustawienia przetargów dla Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych w Szczecinie, dotarli do wątków związanych z działaczami piłkarskimi.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Według tych ustaleń, w 2014 roku miało dojść do przekazania nieuzasadnionej „prowizji” (czyt. inna forma łapówki) działaczom piłkarskim przy podpisywaniu umowy sponsorskiej z producentem wody mineralnej.

Według WP SportoweFakty Maciej S. i Jakub T. we wtorek 22 listopada mają usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Krajowej. Zatrzymań w tej sprawie ma być więcej. Do zatrzymania S. i T. też miało dojść później, lecz wobec ich możliwego wyjazdu na MŚ w Katarze postanowiono zatrzymać ich już teraz.

Według portalu rmf24.pl, Jakub T. zatrzymany został na lotnisku w Krakowie, skąd za chwilę działacz miał wylecieć do Kataru na wtorkowy mecz Polska – Meksyk.

Maciej S. to były piłkarz Legii Warszawa. W latach 2012-2021 pełnił funkcję sekretarza generalnego PZPN. Wraz z końcem kadencji Zbigniewa Bońka odszedł ze związku, a następnie objął funkcję prezesa Kanału Sportowego, założonego przez Krzysztofa Stanowskiego, Mateusza Borka, Tomasza Smokowskiego i Michała Pola.

Jakub T. od lat związany jest z piłkarskim klubem Cracovia. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa. Od 2012 roku jest członkiem zarządu PZPN.

REKLAMA