Mafiozi z Pruszkowa, Słowik, Wańka i Parasol, ponownie za kratkami

Andrzej Z. ps. Słowik. fot. PAP
Andrzej Z. ps. Słowik. fot. PAP
REKLAMA

Jest decyzja o trzymiesięcznym areszcie dla Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol – dowiedziała się w czwartek PAP.

„Wobec wszystkich moich trzech klientów został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy” – poinformowała w czwartek PAP mec. Julia Dekoninck, obrończyni „Słowika”, „Wańki” i „Parasola”.

REKLAMA

Zapowiedziała też złożenie zażalenia na tę decyzję. „Według nas decyzja o areszcie jest niesłuszna” – powiedziała.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, zatrzymani usłyszeli zarzuty związane z grupą przestępczą i handlem narkotykami.

W środę Prokuratura Krajowa przekazała, że Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało ponad 20 osób, wśród nich Andrzeja Z. ps. Słowik, Leszka D. ps. Wańka i Janusza P. ps. Parasol. PK zaznaczyła, że CBŚP dokonało zatrzymań na polecenie mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji PK w Warszawie oraz, że zatrzymani zostaną doprowadzeni do wydziału i tam zostaną im postawione zarzuty.

PK zaznaczyła też, że udzielenie szerszych informacji będzie możliwe po zakończeniu czynności procesowych przez prokuratora.

O zatrzymaniach informował we wtorek portal tvp.info. „Bossowie +Pruszkowa+ mieli zostać zatrzymani w swoich domach” – podał we wtorek portal.

REKLAMA