Poszukiwany za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Ukrainiec wpadł w Mielcu

Policja
Policja. Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP
REKLAMA

Policja zatrzymała 41-letniego obywatela Ukrainy poszukiwanego przez ukraiński wymiar sprawiedliwości za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Wpadł w Mielcu.

Udaną akcją pochwaliła się policja mazowiecka. Ukrainiec został zatrzymany na Podkarpaciu. Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

REKLAMA

„Wkrótce ma być rozpatrywany wniosek o ekstradycję 41-latka” – powiedziała mł. asp. Malwina Wlazło.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

41-latek był poszukiwany na podstawie międzynarodowego listu gończego wydanego przez ukraiński wymiar sprawiedliwości za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem.

Obywatel Ukrainy ukrywał się od lutego. Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu mieli informację, że może on przebywać na terenie Polski. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału Kryminalnego.

„Mężczyzna zmieniał adresy zamieszkania. Gdy policjanci trafili na jego ślad, od razu wsiedli w radiowozy, kierując się do Mielca” – powiedziała policjantka z Radomia. Jak ustali mundurowi, mężczyzna miał mieszkać w jednym z hoteli i starać się o pracę na budowie.

Policyjni „poszukiwacze” zatrzymali go w ubiegłą środę rano, gdy wsiadał do samochodu. Podejrzany miał być kompletnie zaskoczony.

REKLAMA