Tajemnicze spotkanie u papieża Franciszka. Przyjął nuncjusza apostolskiego w Rosji

Papież Franciszek
Papież Franciszek. Foto: PAP/EPA
REKLAMA

Papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji nuncjusza apostolskiego w Rosji arcybiskupa Giovanniego d’Aniello – podał Watykan w codziennym biuletynie. Nieznane są szczegóły spotkania, do którego doszło na początku 10. miesiąca agresji Rosji na Ukrainę.

Arcybiskup d’Aniello jest nuncjuszem w Rosji, czyli watykańskim ambasadorem, od ponad dwóch. W zeszłym roku mianowany został jednocześnie nuncjuszem w Uzbekistanie.

REKLAMA

Przedstawiciele Watykanu zapewniają o gotowości do zaangażowania na rzecz zakończenia wojny na Ukrainie. Powtórzył to w czwartek watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin, dodając: „Wszystko zależy od stron (konfliktu)”.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

W wywiadzie dla stacji telewizyjnej włoskiego Episkopatu – TV2000 kardynał Parolin przypomniał, że od początku Stolica Apostolska wyrażała gotowość zaangażowania się na rzecz zakończenia wojny.

Papież powtarzał stale swą wolę doprowadzenia do tego, by zakończyć wojnę, ale także oddania się do dyspozycji, aby zaoferować warunki i otoczenie, by to nastąpiło. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi – powiedział Parolin.

Przyznał: „Są też działania dyplomatyczne, które nie przyniosły dotąd wielkich rezultatów”.

REKLAMA