Mecz Polska – Arabia Saudyjska. Po pierwszej połowie Polska prowadzi 1:0

Piotr Zielińsku strzela gola Arabii Saudyjskiej Źródło: PAP/EPA.

Polska reprezentacja prowadzi w meczu z Arabią Saudyjską 1:0. W 39. minucie meczu piłkarskich mistrzostw świata w Katarze gola strzelił Piotr Zieliński.

Wojciech Szczęsny, bramkarz reprezentacji Polski, obronił rzut karny w doliczonym czasie pierwszej połowy meczu z Arabią Saudyjską w grupie C piłkarskich mistrzostw świata. Polska reprezentacja po pierwszej połowie prowadzi w Ar-Rajjan 1:0.

Szansy na strzał nie wykorzystał Firas Al-Buraikan. Wojciech Szczęsny obronił także dobitkę Mohammeda Al Breika.

Gola dla drużyny polskiej reprezentacji strzelił w 39. minucie Piotr Zieliński.

Mundial w Katarze – mecze Polaków. Kiedy grają Polacy? Gdzie obejrzeć?

W kolejnych grupowych meczach zmierzy się z Arabią Saudyjską (26.11) oraz Argentyną (30.11). Do kolejnej fazy mistrzostw awansują z grupy dwie najlepsze reprezentacje.

• Kamil Kosowski

Gdzie można obejrzeć mundial? Wszystkie mecze mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze transmitowane będą przez państwową telewizję w TVP1, TVP2 oraz TVP Sport. Jeśli spotkania będą odbywały się o tej samej porze – jeden mecz będzie w Jedynce, drugi – w Dwójce, a w TVP Sport będzie można oglądać transmisję łączoną.

Gdzie można obejrzeć mundial w Internecie?

Oficjalnym nadawcą mundialu 2022 w Polsce jest państwowa Telewizja Polska, więc to ona odpowiada za legalne transmisje w Internecie. Mundial w sieci można więc oglądać na stronie TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej, aplikacji Smart TV oraz HbbTV.

„W internecie każde spotkanie pokażemy w dwóch streamach (oprócz tradycyjnego również alternatywny „ze stadionu”). Dostępne będą cztery ścieżki dźwiękowe: polska, angielska, z audiodeskrypcją oraz bez komentarza” – informuje TVP.