Na czele bez zmian. Konfederacja na podium z blisko dwucyfrowym poparciem [SONDAŻ]

Szef koła Konfederacja Jakub Kulesza Jakub Kulesza (4P), wiceszef koła Konrad Berkowicz (5P) oraz posłowie: Włodzimierz Skalik (6P), Krzysztof Tuduj (3P), Krystian Kamiński (2P), Michał Urbaniak (P) podczas konferencji prasowej w Sejmie w Warszawie. / Zdjęcie: PAP
REKLAMA

Gdyby wybory do polskiego parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę zwyciężyłoby w nich Prawo i Sprawiedliwość, a na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska; podium uzupełniłyby Lewica oraz Konfederacja – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Z sondażu opublikowanego w sobotę na portalu wPolityce.pl wynika, że gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę głos na PiS oddałoby 38 proc. badanych.

REKLAMA

Na drugim miejscu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z poparciem na poziomie 29 proc., co oznacza wzrost o 1 punkt procentowy.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Poparcie dla Konfederacji bez zmian wyniosłoby 9 proc. Na takie samo poparcie mogłaby liczyć Lewica po wzroście o 2 punkty proc., a głos na Polskę 2050 oddałoby 8 proc.

W sondażu Polskie Stronnictwo Ludowe traci 2 punkty proc. i może liczyć na 4 proc. poparcia, co oznacza, że nie weszłoby do Sejmu. Z kolei Kukiz‘15 zanotował spadek o 1 punkt proc. i ma poparcie na poziomie 1 proc. Porozumienie również z 1 proc. wskazań.

Bosak OSTRO o Morawieckim: „Obecnie zajmuje się dezinformowaniem Polaków” [VIDEO]

Badanie zrealizowano metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) od 18 do 21 listopada br. na panelu internetowym, na ogólnopolskiej reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1067 osób.

REKLAMA