Surowe restrykcje w TYM mieście. Nawet 3 tys. euro kary za złamanie nowych przepisów

Manifestacja w Barcelonie. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Manifestacja w Barcelonie. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
REKLAMA

Rada miejska Barcelony zatwierdziła w piątek przepisy ograniczające liczbę turystów zwiedzających to miasto, w tym jego najpopularniejsze części. Nowa regulacja ma poprawić jakość życia mieszkańców stolicy Katalonii, masowo odwiedzanej przez turystów.

Zgodnie z przegłosowanym podczas piątkowej sesji dekretem rady miejskiej maksymalna liczba turystów w grupie z przewodnikiem może wynieść 20 osób na terenie Starego Miasta.

REKLAMA

W kilku częściach miasta, w tym na popularnym wśród turystów placu Sant Jaume i na placach Pi, Reial oraz Rei, wprowadzono limit liczby grup z przewodnikiem. Równocześnie będzie mogło tam przebywać od trzech do ośmiu grup.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Zabrania się też używania głośników przez przewodników turystycznych na barcelońskich osiedlach, co ma obniżyć poziom hałasu.

Kary przewidziane za lekceważenie nowego prawa wyznaczono na 1500 euro. W przypadku osób, które złamią przepisy ponownie, mandat wyniesie 3000 euro.

„Celem nowych przepisów jest zachowanie równowagi pomiędzy działalnością gospodarczą a życiem mieszkańców” – uzasadnił barceloński ratusz.

REKLAMA