Wypadek autokaru z estońskimi i ukraińskimi żołnierzami. „Zginął kierowca” [FOTO/VIDEO]

Wypadek autokaru z estońskimi i ukraińskimi żołnierzami.
Wypadek autokaru z estońskimi i ukraińskimi żołnierzami. / foto: screen Twitter
REKLAMA

Estoński autokar, który zderzył się z ciężarówką w sobotę wieczorem na północy Łotwy, przewoził estońskich i ukraińskich żołnierzy – poinformowało w niedzielę wieczorem wojsko Estonii. Łotewska straż pożarna i służby ratownicze przekazały, że w wypadku zginęła jedna osoba, a 26 zostało rannych.

Wieczorem 26 listopada niedaleko Ainażi doszło do poważnego wypadku, w którym zginął kierowca autokaru wyczarterowanego przez estońskie siły zbrojne. Siły zbrojne składają kondolencje bliskim kierowcy – oświadczyło biuro rzecznika estońskiego wojska, cytowane przez agencję BNS.

REKLAMA

Jeden estoński żołnierz został ranny w wypadku i zabrany do szpitala. Jego zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Reszta pasażerów rannych w wypadku to członkowie ukraińskich sił zbrojnych, którzy również zostali hospitalizowani. Łotewska policja pracuje nad wyjaśnieniem dokładnej przyczyny wypadku – dodano.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Minister obrony Łotwy Artis Pabriks powiedział w wywiadzie dla radia publicznego, że gdyby strona łotewska wiedziała o przemieszczeniu się żołnierzy przez kraj, mogłaby pomóc, zapewniając konwój. Łotewska policja poinformowała, że za możliwą przyczynę wypadku uważa złe warunki pogodowe.

Autokar, który zderzył się z ciężarówką, był obsługiwany przez estońską firmę MK Autobuss. Jej przedstawiciele przekazali, że do zderzenia doszło, gdy kierowca ciężarówki jadącej przeciwległym pasem stracił panowanie nad swoim pojazdem.

Według firmy w chwili wypadku w autokarze znajdowało się w 48 osób, w tym 46 pasażerów i dwóch kierowców, a autokar jechał z Estonii do Polski. Do kolizji doszło na trasie Ryga-Ainażi (Via Baltica).

REKLAMA