Szef dyplomacji Ukrainy: OBWE jest na autostradzie do piekła

Szef ukraińskiego MSZ, Dmytro Kułeba. / foto: screen YouTube: UkraineMFA
Szef ukraińskiego MSZ, Dmytro Kułeba. / foto: screen YouTube: UkraineMFA
REKLAMA

Posiedzenie Rady Ministerialnej rozpoczęło się dyskusją pod hasłem „OBWE na rozdrożu”; pozwolę się nie zgodzić z tym hasłem – OBWE jest na autostradzie do piekła, ponieważ Rosja ma za nic jej reguły – napisał w czwartek na Twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba.

Dodał, że Rosja lekceważy zasady OBWE, pomimo niezwykłych starań przewodniczącego Rady Ministerialnej tej instytucji (obecnie sprawuje ją szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau – PAP), jej sekretarza generalnego (Helgi Schmid – PAP), jak i całej Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, by przestrzegała tych zasad.

REKLAMA

„W stosunku do Rosji próbowano już wszystkiego: proszono, próbowano udobruchać, być miłym, neutralnym, zaangażować się, nie nazywać rzeczy po imieniu. Wniosek jest taki, że lepiej byłoby, gdyby w OBWE Rosji nie było” – dodał Kułeba.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Szef ukraińskiego MSZ zamieścił tę wiadomość na Twitterze po panelu, rozpoczynającym dwudniowe posiedzenie Rady Ministerialnej OBWE, które podsumowuje tegoroczne, polskie przewodnictwo w organizacji. Posiedzenie odbywa się w Łodzi.

Prezydent Duda: Prosta droga do wielkiego konfliktu, z wojną światową włącznie

REKLAMA