Kaczyński: Ziobro „jakby nie zdaje sobie sprawy z zakresu uwikłań, w których jest Polska i musi być”

Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro Źródło: PAP
Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro Źródło: PAP
REKLAMA

Jest pewne napięcie pomiędzy premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro – przyznał prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że racje dominują po stronie premiera, a minister „jakby nie zdaje sobie sprawy” z zakresu uwikłań, związanych z obecnością Polski w UE.

Kaczyński w rozmowie w Radiu Wrocław podkreślił, że głosowanie nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości „na pewno nie będzie próbą sił między premierem Morawieckim a ministrem Ziobro”.

REKLAMA

Premier Morawiecki z całą pewnością będzie bronił z mównicy sejmowej pana ministra i będzie głosował, a także ci najbliżsi mu ludzie, będą głosowali za tym, żeby to wotum nieufności odrzucić – mówił. Prezes PiS przyznał przy tym, że „jest pewne napięcie” pomiędzy Morawieckim a Ziobro. Dodał, że racje dominują po stronie premiera.

Minister po prostu nie dostrzega różnego rodzaju komplikacji. No jakby nie zdaje sobie sprawy z zakresu uwikłań, w których jest Polska i musi być, bo jesteśmy na rynku światowym i jednocześnie jesteśmy w tych uwikłaniach, które wynikają z naszej obecności w Unii Europejskiej, a jednocześnie nasze społeczeństwo – i to jest wynik zdrowego rozsądku – chce, żeby Polska w Unii Europejskiej była. Gdyby to wszystko wziąć pod uwagę to, owszem, zdarzają się błędy, ale generalnie rzecz biorąc, ta linia, która jest reprezentowana przez premiera, jest linią bezalternatywną – mówił Kaczyński.

Prezes PiS pytany był też m.in. o to, czy Polska otrzyma pieniądze z KPO przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. – Co do tej sprawy to się nie wypowiadam, bo za wiele już było zwrotów sytuacji, żeby można było cokolwiek przewidzieć. Już parę razy wydawało, że już wszystko jest załatwione – odparł.

REKLAMA