Poseł na oddziale intensywnej terapii po bójce w parlamencie [VIDEO]

screen
REKLAMA

Poseł tureckiej opozycji został przewieziony do szpitala i umieszczony na oddziale intensywnej terapii w Ankarze po bójce w parlamencie. Zajście miało miejsce we wtorek 6 grudnia. Deputowany został uderzony w głowę.

„Zauważyliśmy, że jego stan pogorszył się po uderzeniu w głowę. (…) W szpitalu wykonano defibrylację serca” – powiedział dziennikarzom Aylin Cesur, poseł Partii Iyi („Dobra Partia”), z której pochodzi poszkodowany.

REKLAMA

58-letni Hüseyin Örs przebywa na oddziale intensywnej terapii, a jego stan określa się jako „krytyczny”. Na zdjęciach przekazanych przez tureckie media widać posła z Trabzonu nad Morzem Czarnym (północny wschód), pobitego przez deputowanego partii rządzącej AKP (Partia Sprawiedliwości i Rozwoju.

AKP, partia prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, nie komentowała tego wydarzenia. Awantura wybuchła podczas debaty budżetowej na 2023 r.

„To dzień hańby dla tureckiego parlamentu i dla tych, którzy dopuścili się tej agresji” – komentował rzecznik partii Iyi, Kursat Zorlu. Jednak bójki i wymiany ciosów są dość częste podczas napiętych debat w tureckim Zgromadzeniu Narodowym.

Źródło: AFP

REKLAMA