Macron obiecał TO młodym. Nie uwierzysz, o co chodzi

Prezydent Francji Emmanuel Macron. / foto: PAP/EPA
Prezydent Francji Emmanuel Macron. / foto: PAP/EPA
REKLAMA

Emmanuel Macron brał udział w obradach Krajowej Rady ds. Refundacji (CNR) poświęconej zdrowiu młodych ludzi. Sesja odbywała się w Fontaine-le-Comte koło Poitiers. Wielu uczestników zaskoczył, bo zapowiedział… darmowe prezerwatywy.

Francja przeżywa ostatnio pewne problemy demograficzne i przestaje być europejskim liderem przyrostu naturalnego. Brak rąk do pracy uzupełniają więc np. imigranci. Tymczasem Paryż chce zapisywać „prawo do aborcji” w konstytucji, refunduje środki antykoncepcyjne dla kobiet, pigułki wczesnoporonne, a teraz dojdą jeszcze prezerwatywy.

REKLAMA

Emmanuel Macron ogłosił w czwartek, 8 grudnia, że ​​od 1 stycznia za prezerwatywy w aptekach dla młodych ludzi w wieku od 18 do 25 lat zapłaci francuski podatnik. Kondomy będą bowiem bezpłatne.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Przemysł gumowy zaciera zapewne ręce, a owa refundacja będzie zapewne wyższa od przewidywanej w budżecie. Tylko patrzeć, jak tatusiowie zamiast kupować gumę, poślą po prostu do apteki po prezerwatywę np. swoją latorośl.

Rozdawnictwo bezpłatnych prezerwatyw w aptekach zacznie się już od 1 stycznia. „To mała rewolucja w profilaktyce” – bajdurzył francuski prezydent. jaja już się zaczęły:

 

REKLAMA