Czy Szczepan Wójcik wystartuje w wyborach? „Znam Sławka i podoba mi się jego tok myślenia”

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej Szczepan Wójcik. (Fot. A. Radzik)
Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej Szczepan Wójcik. (Fot. A. Radzik)
REKLAMA

Czy znany przedsiębiorca rolny Szczepan Wójcik wystartuje w wyborach? W czasie wywiadu padło nazwisko Sławomira Mentzena z Konfederacji.

Portal DoRzeczy.pl przeprowadził wywiad ze Szczepanem Wójcikiem, znanym przedsiębiorcą rolnym i prezesem Instytutu Gospodarki Rolnej. Rozmowa często zmieniała tor, odchodząc od tematów rolniczych na rzecz bieżącej polityki oraz planów na przyszłość. Dziennikarz zauważył, że Wójcik był bardzo zaangażowany w walkę o prawa rolników w okresie prac nad słynną „Piątką dla zwierząt„. Z tego względu padło pytanie, czy przedsiębiorca zamierza wystartować w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

REKLAMA

„Nie jestem politykiem, ale przedsiębiorcą zaangażowanym w sprawy społeczne – głównie te związane z rolnictwem, ponieważ na tym się znam. W tej branży trzeba też mieć jednak pewne pojęcie o polityce, a ja w ostatnich latach miałem w tej sprawie przyspieszony kurs. Siedziałem sobie spokojnie na wsi i produkowałem, gdy nagle za oknem zobaczyłem armaty wycelowane w mój dom i sąsiada. W majątek całego naszego życia” – wyjaśniał Szczepan Wójcik w rozmowie z DoRzeczy.pl.

Wójcik: Mentzen to bardzo porządny człowiek

Jak przyznał Szczepan Wójcik, pojawiło się kilka propozycji w kwestii wyborów parlamentarnych. Co ciekawe, przedsiębiorca w ciepłych słowach opisał Sławomira Mentzena, czyli nowego prezesa partii Nowa Nadzieja (dawniej KORWiN). Czyżby coś było na rzeczy? Nie wiadomo, ale jak zwykle to bywa – czas pokaże.

„Pojawiają się takie głosy z kilku stron. Być może są to nawet namowy, ale nie miałem czasu się nad nimi poważnie zastanawiać. (…) Znam Sławka i podoba mi się jego tok myślenia. To bardzo porządny człowiek, pełen energii i świeżego spojrzenia na wiele spraw” – odpowiedział enigmatycznie Szczepan Wójcik z Instytutu Gospodarki Rolnej.

REKLAMA