Kubacki triumfuje w Szwajcarii

Dawid Kubacki.
Dawid Kubacki. / Foto: PAP

Dawid Kubacki wygrał drugi, niedzielny konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Za nim uplasowali się Austriak Manuel Fettner i Słoweniec Anze Lanisek. Polak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej PŚ.

Kubacki prowadził po pierwszej serii i tej przewagi w drugiej kolejce nie roztrwonił. Świetny skok oddał Lanisek, który wskoczył na najniższy stopień podium.

Na piątej pozycji uplasował się Piotr Żyła, który w drugiej kolejce trochę stracił. W pierwszej trzydziestce finału starowało tylko tych dwóch Polaków. Po pierwszej serii odpadli 37. Aleksander Zniszczoł, 39. Kamil Stoch oraz 50. Jakub Wolny.

Dawid Kubacki wygrywając w niedzielę w Engelbergu odniósł dziewiąte zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Przypomnijmy, że w sobotę 17 grudnia w Engelbergu był drugi, a Żyła – trzeci.

Łącznie Kubacki już 29-krotnie stanął na podium pucharowych konkursów, siedem razy zajął drugą lokatę i 13-krotnie był trzeci. W PŚ jest samodzielnym liderem.