Pierwsze PiS, potem KO. Coraz więcej osób nie wie, co robić [SONDAŻ]

Urna wyborcza - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP/senat
Urna wyborcza - zdjęcie ilustracyjne. / Foto: PAP
REKLAMA

Gdyby wybory do polskiego parlamentu odbyły się w najbliższą niedzielę, to wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość, zdobywając prawie 30 procent głosów, drugą siłą w Sejmie byłaby Koalicja Obywatelska, na którą głos chce oddać prawie 24 proc. pytanych – wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Według opublikowanego w czwartek sondażu IBRiS dla Radia ZET na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 29,6 procent wyborców. Na Koalicję Obywatelską głos chce oddać 23,7 procent pytanych.

REKLAMA

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę podium zamknęłaby Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem wynoszącym 9,9 procent. Na Lewicę natomiast oddałoby głos 8,2 procent badanych Polaków.

Do Sejmu dostałoby się również PSL-Koalicja Polska, które cieszy się poparciem 6,1 procent respondentów. Wynik Konfederacji to z kolei 5,5 procent.

Jak zaznaczono, „gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 48,8 procent uprawnionych do głosowania Polaków. Głosu nie oddałoby 44 procent ankietowanych”. „Grupa niezdecydowanych to 17 procent wyborców. W poprzednim, październikowym sondażu wynosiła 8 procent” – podano.

Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono 19-20 grudnia br. metodą CATI na ogólnopolskiej próbie 1100 osób.

REKLAMA