Rekordowy karambol z udziałem ponad 200 pojazdów [VIDEO]

Karambol w Chinach Fot. ilustr. screen
REKLAMA

Takie rzeczy tylko w Chinach. Wielki kraj to i karambole największe na świecie. W wyniku zderzenia kilkuset pojazdów na krótkim odcinku autostrady jedna osoba poniosła śmierć, ale widok tego złomowiska jest imponujący.

Wypadek dotyczył co najmniej 200 pojazdów. Tak przynajmniej szacują oficjalne chińskie media. Do zderzenia pojazdów doszło w Zhengzhou, w centralnej prowincji Henan w Chinach.

REKLAMA

Stosy pogniecionej blachy ciągnęły się na setki metrów. Gigantyczne spiętrzenie aut najeżdżających na siebie spowodowała gęsta mgła. Karambol miał miejsce w środę 28 grudnia rano, niedaleko Zhengzhou.

Zdjęcia lotnicze pokazywały dużą liczbę poprzewracanych samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych na odcinku autostrady, na której wstrzymano całkowicie ruch. Według lokalnych władz, cytowanych przez telewizję publiczną CCTV, przyczyną wypadku była słaba widoczność spowodowana mgłą.

Ruch na uszkodzonym odcinku wznowiono po południu, o czym poinformowała policja z Zhengzhou na swoim oficjalnym koncie. Chiny mają coraz lepszą infrastrukturę drogową i zarazem coraz bardziej surowe przepisy, ale wypadki drogowe są nadal częste. Okazuje się, że jak już do nich dochodzi to często proporcjonalnie do skali tego kraju…

Źródło: France Info

REKLAMA