Twórca gry S.T.A.L.K.E.R. nie żyje. Ukrainiec zginął w walce z Rosjanami

S.T.A.L.K.E.R
S.T.A.L.K.E.R, zdjęcie: youtube
REKLAMA

S.T.A.L.K.E.R. to pozycja niewątpliwie kultowa w bibliotece każdego gracza. Wydany w 2007 roku tytuł do dzisiaj rozpala wyobraźnię wszystkich tych, którzy uwielbiają klimaty postapokaliptyczne. W środę media obiegła jednak bardzo przygnębiająca wiadomość.

S.T.A.L.K.E.R to gra komputerowa stworzona przez ukraińskie studio GSC Game World. Opowiadała ona historię tytułowego Stalkera, który na terenie opanowanego przez radiację Czarnobylu próbuje zdobyć przedmioty naznaczone nadprzyrodzonymi cechami po drugim wybuchu w elektrowni jądrowej. 28 grudnia media branżowe obiegła wieść o śmierci jednego z twórców gry, Władimira Jeżowa.

REKLAMA

S.T.A.L.K.E.R. 2 przeniesiony

Działania zbrojne na Ukrainie poważnie odbiły się na wszystkich gałęziach ukraińskiej gospodarki, z gamedevem włącznie. W związku z masowym poborem do wojska, wielu projektantów i programistów studia GSC Game World otrzymało broń i rozkaz zabijania Rosjan. Spowodowało to obsunięcie terminu wydania drugiej pełnoprawnej części legendarnego FPS-a łączącego w sobie otwarty świat i grę typu role-play.

„Współtwórca kultowego tytułu zmarł na polu bitwy, walcząć z siłami FR. Nieoficjalnie Jeżow miał zginąć w walkach pod Bachmutem. Projektant gier wideo brał udział w tworzeniu drugiej odsłony serii “S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo” oraz legendarnego RTS’a “Kozacy”.” – informuje portal polskaracja.pl.

– Pamiętacie jeszcze tego rudowłosego faceta z szerokimi, naprawdę bardzo szerokimi wąsami? (…) Do końca zachował siłę woli. Nigdy nie odpuszczał

– czytamy z kolei w oświadczeniu studia.

REKLAMA