Od jutra można się będzie pomodlić przy grobie papieża Benedykta XVI

Prezydent Andrzej Duda na pogrzebie Benedykta XVI / Foto: PAP
Prezydent Andrzej Duda na pogrzebie Benedykta XVI / Foto: PAP
REKLAMA

Od godziny 9 rano w niedzielę będzie można zejść do Grot Watykańskich i pomodlić się przy grobie papieża Benedykta XV, o czym poinformował Watykan. Benedykt XVI, który zmarł 31 grudnia, został w czwartek pochowany w Grotach Watykańskich.

Jego grób znajduje się w miejscu, gdzie wcześniej, od 1963 do 2000 roku znajdował się grób św. Jana XXIII, a od 2005 do 2011 – św. Jana Pawła II. Szczątki obu papieży zostały przeniesione po ich beatyfikacji do bazyliki Świętego Piotra. Być może Benedykt podzieli ich los.

REKLAMA

Do grobu polskiego papieża przybywały w ciągu sześciu lat miliony wiernych. Benedykt XVI wybrał to miejsce pochówku jeszcze przed swą rezygnacją w 2013 roku, a jego wola została potem zakomunikowana papieżowi Franciszkowi.

Po prywatnej ceremonii złożenia trumny w Grotach Watykańskich były one niedostępne dla zwiedzających. Wyjaśniano to pracami konserwatorów. Teraz, w niedzielny poranek 8 stycznia, grób pierwszego w dziejach emerytowanego papieża zobaczy najpierw grupa dziennikarzy akredytowanych przy Watykanie.

Źródło: PAP

REKLAMA