Co szykują nam globaliści?! Kolejna odsłona Światowego Forum Ekonomicznego. Służby już prowadzą dokładne kontrole [VIDEO]

Światowe Forum Ekonomiczne. Zdjęcie ilustracyjne. (Fot. swiss-image.ch/Photo Moritz Hager)
REKLAMA

W niedzielę, 15 stycznia nastąpi otwarcie Światowego Forum Ekonomicznego. Odbędzie się ono tradycyjnie w szwajcarskim Davos. Tzw. światowe elity będą dyskutować o tym, jak układać nam życie.

Spotkanie WEF odbywa się w momencie, gdy wiele krajów zmaga się z najwyższą od kilku dekad inflacją.

REKLAMA

WEF twierdzi, że jeśli nie dojdzie do globalnej współpracy, świat razem nie poradzi sobie z kryzysem, to istnieje ryzyko wywołania „niepokojów społecznych na bezprecedensowym poziomie”.

Globaliści zauważają, że na przeszkodzie w wyjściu z kryzysu ekonomicznego może stać wzrost wydatków na zbrojenia wojskowe. To nowe zagrożenie, które będzie poruszane w Davos. Pojawi się też temat możliwego ataku cybernetycznego na globalną skalę i możliwych reakcji na niego. Ponadto „standardowy” zestaw – walka ze zmianami klimatu, zielona polityka itd. Będzie także o wojnie na Ukrainie.

Służby już prowadzą dokładne kontrole na ulicach, sprawdzają chociażby odciski palców.

Do Davos wybierze się także polska delegacja. Będą chociażby prezydent Andrzej Duda czy premier Mateusz Morawiecki.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem biura prezydenta, we wtorek, 17 stycznia Duda weźmie udział w dyskusji „In Defence of Europe”, w otwarciu wystawy nt. rosyjskich zbrodni wojennych na Ukrainie, spotka się z prezydentami Litwy i Łotwy, a na koniec dnia zje obiad wydawany przez założyciela i prezesa Światowego Forum Ekonomicznego Klausa Schwaba z małżonką.

Drugiego dnia w Davos Duda spotka się z prezydentem Szwajcarii, prezes IBM na Europę, Bliski Wschód i Afrykę Aną Paulą Assis, a także weźmie udział w sesji „Restoring Security and Peace” oraz dyskusjach „European leadership in a Fragmented World” i „Preparing for a New Geopolitical Era“. Harmonogram spotkań Morawieckiego jeszcze nie został ujawniony.

To nie spodoba się Dudzie i Morawieckiemu. Braun OSTRO: „Sabat czarowników w Davos” [VIDEO]

REKLAMA