Mentzen kandydatem Konfederacji na prezydenta? [VIDEO]

Sławomir Mentzen został wybrany na nowego prezesa partii KORWiN Źródło: FB
Sławomir Mentzen został wybrany na nowego prezesa partii KORWiN Źródło: FB
REKLAMA

Prezes Nowej Nadziei (dawniej partii KORWiN) Sławomir Mentzen był gościem Jacka Nizinkiewicza w programie „Rzecz o polityce” Rzeczypospolitej. Polityk Konfederacji był pytany o ewentualny start w wyborach prezydenckich.

– Będzie pan kandydatem Konfederacji na prezydenta Polski? – zapytał Sławomira Mentzena Jacek Nizinkiewicz.

REKLAMA

– Tego nikt nie wie. Do wyborów prezydenckich jeszcze sporo czasu. Podejrzewam, że tak jak poprzednio zorganizujemy prawybory i to ludzie zdecydują, kto będzie naszym kandydatem – odpowiedział prezes Nowej Nadziei.

– Ale pan jest w gotowości? Chciałby pan? Ma pan ambicje prezydenckie? – dopytywał wolnościowca Jacek Nizinkiewicz.

– Oczywiście, że jestem w gotowości, by wystartować w tych prawyborach – odpowiedział Mentzen. – A czy potem będę mógł wystartować w głównych wyborach prezydenckich, to ludzie już zadecydują – dodał następca Janusza Korwin-Mikkego.

Przypomnijmy, że poprzednio kandydatem Konfederacji w wyborach prezydenckich był reprezentant Ruchu Narodowego – poseł Krzysztof Bosak.

Kiedy będą wybory prezydenckie?

Tak jak powiedział Sławomir Mentzen – do wyborów prezydenckich zostało jeszcze trochę czasu. W Polsce kadencja prezydenta trwa 5 lat. Andrzej Duda, który obecnie sprawuje tę funkcję po raz drugi i ostatni, został wybrany na swój urząd w 2020 roku. Oznacza to, że kolejne wybory prezydenckie odbędą się w 2025 roku.

REKLAMA