Koniec. Covidowe obostrzenia zniesione w tym kraju

maseczki Czy karanie za niezasłanianie nosa i ust aby na pewno jest legalne? Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
REKLAMA

30 stycznia po blisko trzech latach w Korei Płd. przestanie obowiązywać wymóg noszenia maseczek w większości pomieszczeń publicznych – ogłosił premier Han Duk Su. To ostatnie ograniczenie obowiązujące w tym kraju w związku z pandemią Covid-19.

Obowiązek noszenia maseczek będzie utrzymany tylko w niektórych miejscach, takich jak szpitale, apteki i środki transportu publicznego – poinformowała agencja Yonhap.

REKLAMA

„Liczba przypadków Covid-19 spada od trzech tygodni, a sytuacja w Korei pozostaje stabilna” – powiedział na posiedzeniu rządu Han, cytowany przez dziennik „Korea Herald”.

Przedstawicielka Koreańskiej Agencji Kontroli Chorób (KDCA) Dzi Jong Mi oświadczyła na konferencji prasowej, że choć w większości miejsc nie będzie już obowiązku noszenia maseczek, wciąż będzie to „bardzo zalecane”, szczególnie w miejscach zatłoczonych i pozbawionych dobrej wentylacji.

W piątek, 20 stycznia minęły dokładnie trzy lata, odkąd w Korei Południowej potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Kraj ten był jednym z pierwszych – nie licząc Chin – gdzie wykryto ognisko infekcji.

REKLAMA