Czołgi dla Ukrainy. Sekretarz generalny NATO: Wkrótce będziemy mieli rozwiązanie

Jens Stoltenberg. / Foto: PAP
Jens Stoltenberg. / Foto: PAP
REKLAMA

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg po spotkaniu z ministrem obrony Niemiec Borisem Pistoriusem we wtorek w Berlinie wyraził przekonanie, że Sojusz znajdzie wkrótce rozwiązanie w sprawie dostawy czołgów na Ukrainę. – Konsultacje wśród sojuszników będą kontynuowane i jestem pewien, że wkrótce będziemy mieli rozwiązanie – oświadczył.

W tym kluczowym momencie wojny musimy dostarczyć Ukrainie cięższe i bardziej zaawansowane systemy; musimy to zrobić szybciej – powiedział Stoltenberg, cytowany przez agencję Reutera.

REKLAMA

Dlatego z zadowoleniem przyjmuję naszą dzisiejszą dyskusję. Omówiliśmy kwestię czołgów bojowych. Konsultacje wśród sojuszników będą kontynuowane i jestem pewien, że wkrótce będziemy mieli rozwiązanie – dodał Stoltenberg.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Stoltenberg pochwalił też rolę Niemiec we wspieraniu Ukrainy. Niemcy udzielają Ukrainie jednej z największych pomocy wojskowej, finansowej i humanitarnej – powiedział Stoltenberg po spotkaniu z ministrem obrony. – Niemiecka broń każdego dnia ratuje życie na Ukrainie – dodał sekretarz generalny NATO, cytowany przez portal tygodnik „Zeit”.

REKLAMA