Ewakuacja SOR w Mińsku Mazowieckim. Oddział sprawdzają strażacy

Straż Pożarna. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Straż Pożarna. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

Kilkunastu pacjentów i kilka osób z personelu zostało ewakuowanych ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Mińsku Mazowieckim (woj. mazowieckie). Strażacy szukają przyczyny złego samopoczucia osób przebywających na oddziale. Pacjenci skarżyli się na pieczenie oczu i swędzenie skóry.

Jak poinformował PAP naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim mł. bryg. Kamil Płochocki, w środę ok. godz. 18.30 straż pożarna została powiadomiona o nietypowej sytuacji w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. – Osoby tam przebywające skarżyły się na złe samopoczucie: pieczenie oczu i swędzenie skóry – przekazał strażak.

REKLAMA

Podejrzewano, że na oddziale można znajdować się jakaś nieznana substancja chemiczna, na którą w ten sposób reagują znajdujące się tam osoby. Dyrekcja szpitala podjęła decyzję o ewakuacji SOR-u.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

W bezpieczne miejsce przeniesiono 14 pacjentów i osiem osób z personelu – powiedział mł. bryg Płochocki.

Sprawdziliśmy SOR naszymi miernikami, które nic niepokojącego nie wykazały. Obecnie oddział sprawdzają strażacy grupy chemiczno-ekologicznej z jednostki w Warszawie, którzy dysponują dodatkowym sprzętem – przekazał Płochocki. Dodał, że akcja potrwa jeszcze ok. godziny.

REKLAMA