Żołnierz stanął przed sądem w związku z zarzutami terroryzmu

sad_mlotek_sedzia
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA

Pozostający w czynnej służbie 21-letni żołnierz brytyjskiej armii stanął w sobotę przed sądem w Londynie w związku z dwoma zarzutami popełnienia czynów o charakterze terrorystycznym.

W piątek wieczorem londyńska policja metropolitalna poinformowała, że postawiła zarzuty 21-letniemu Danielowi Abedowi Khalife ze Stafford. W dniu 2 sierpnia 2021 r. miał on uzyskać lub próbował uzyskać informacje „o osobie, która była lub jest członkiem sił zbrojnych Jego Królewskiej Mości, które to informacje były tego rodzaju, że mogły być użyteczne dla osoby popełniającej lub przygotowującej akt terroryzmu”.

REKLAMA

Drugi zarzut dotyczy umieszczenia 2 stycznia tego roku w bazie sił powietrznych RAF Stafford „trzech kanistrów z przewodami z zamiarem wywołania u innych przekonania, że wspomniane przedmioty mogą eksplodować lub zapalić się i w ten sposób spowodować obrażenia ciała lub uszkodzenie mienia”.

Sobotnia rozprawa przed sądem magistrackim londyńskiej dzielnicy Westminster miała charakter proceduralny i sprowadzała się do potwierdzenia tożsamości oskarżonego. Następna rozprawa, na której Khalife ma odpowiedzieć, czy przyznaje się do postawionych zarzutów, odbędzie się w tym samym sądzie 3 lutego.

REKLAMA