Ukraińscy czołgiści w Wielkiej Brytanii. Przylecieli, „aby przygotować się do dalszej walki z Rosją”

Brytyjski Challenger 2.
Brytyjski Challenger 2. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: domena publiczna
REKLAMA

Ukraińscy czołgiści przylecieli w niedzielę do Wielkiej Brytanii na szkolenie na czołgach Challenger 2 – poinformowało na Twitterze ministerstwo obrony. Wielka Brytania przekaże Ukrainie 14 Challenger 2.

„Ukraińscy czołgiści przybyli do Wielkiej Brytanii, aby przygotować się do dalszej walki z Rosją. Wielka Brytania dostarczy Ukrainie czołgi Challenger 2 wraz z krajami partnerskimi, demonstrując wsparcie dla Ukrainy na poziomie międzynarodowym” – poinformowało brytyjskie ministerstwo obrony.

REKLAMA

Rzecznik ministerstwa obrony powiedział w piątek „The Sun”: „Przeprowadzamy rygorystyczną ocenę ryzyka związanego z dostarczaniem broni dla obrony Ukrainy. Czołgi, które dostarczamy Ukrainie, zostaną wybrane z floty wojskowej o wysokiej gotowości, aby zapewnić ich jak najszybsze dotarcie do Sił Zbrojnych Ukrainy”.

Jak poinformował „The Sun”, armia przygotowuje wspólnie z ukraińskim dowództwem awaryjne plany odzyskania brytyjskich czołgów, jeśli zostaną uszkodzone na Ukrainie — aby ich ściśle tajne uzbrojenie i technologie nie dostały się w rosyjskie ręce.

REKLAMA