Szokujące doniesienia. Przeciwnicy lockdownu byli szpiegowani

Zdjęcie ilustracyjne. / Foto: Pexels
REKLAMA

„Daily Mail” i „The Mail on Sunday” ujawniają, że przeciwnicy lockdownu w Wielkiej Brytanii byli szpiegowani przez jedną z jednostek brytyjskiej armii.

Szokujące informacje dostarczyła grupa aktywistów zajmujących się kwestią wolności obywatelskiej – Big Brother Watch. Dziennikarze podają, że jedna z jednostek brytyjskiej armii miała szpiegować obywateli, którzy byli przeciwni polityce covidowej prowadzonej przez Londyn.

REKLAMA

Agenci wojskowi z brygady do prowadzenia walki informacyjnej prowadzili akcję wymierzoną w polityków i dziennikarzy, którzy publicznie krytykowali pandemiczne działania rządu Zjednoczonego Królestwa.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Ofiarami działań jednostki mieli być m.in. były minister David Davis czy dziennikarze Peter Hitchens i Toby Young. Agenci mieli zajmować się także „przeciwdziałaniem dezinformacji” oraz „zwalczaniem szkodliwych narracji rzekomych ekspertów”.

– Jest całkiem oczywiste, że nasze działania zaowocowały monitorowaniem populacji Wielkiej Brytanii, monitorowaniem postów w mediach społecznościowych zwykłych, przestraszonych ludzi. Te posty nie zawierały nieprawdziwych lub skoordynowanych informacji – to był po prostu strach – powiedziało źródło, ma które powołują się media, które ujawniły sprawę.

Informacje, które pozyskiwała jednostka, służyły także rządowi do tworzenia reakcji na krytykę ze strony przeciwników lockdownu i restrykcji.

Gates szczerze: Obecne szczepionki nie blokują infekcji

REKLAMA