Cena lustra na wymiar: ile kosztuje wykonanie lustra na wymiar?

Lustra stanowią wyjątkowy element każdej aranżacji, odgrywając w niej niejedną rolę. Przede wszystkim wzbogacają wystrój i pozwalają wprowadzić pożądany styl do wnętrz. Poza tym mają zdolność optycznego powiększania przestrzeni i jej rozjaśniania, dzięki czemu znajdują szerokie zastosowanie zwłaszcza w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu. Aby wykorzystać pełen potencjał projektu, często sięga się po lustra na wymiar. Ile kosztuje wykonanie takiego produktu i od czego zależy jego cena?

lustra na wymiar

Od czego zależy cena lustra na wymiar?

Lustra na wymiar zawsze wykonywane są na indywidualne zlecenie klienta, wobec czego mogą występować w niezliczonej ilości wariantów. Jak łatwo się domyślić, im większe wymagania zleceniodawcy w tym zakresie, tym wyższa cena takiej usługi. Do kluczowych czynników wpływających na ostateczne koszty lustra na wymiar należą:

  • Rodzaj — cena zależy między innymi od tego, czy decydujesz się na lustro klasyczne, czy dekoracyjne. To pierwsze ma zastosowanie praktyczne i wykorzystuje się je przede wszystkim w łazienkach, przedpokojach czy garderobach. To drugie natomiast służy głównie do ozdoby, a jego kluczowy element stanowi rama. Sprawia to oczywiście, że lustro dekoracyjne jest odpowiednio droższe.
  • Rozmiar — obowiązuje tu identyczna zasada jak w przypadku niemal wszystkich innych produktów: im lustro jest większe, tym droższe. Zauważ, że proporcjonalnie do liczby metrów kwadratowych tafli wzrasta nie tylko cena produktu, ale i jego transportu.
  • Kształt — najtańsze okażą się prostokątne lub kwadratowe lustra na wymiar. Jeżeli zależy Ci jednak na nieco bardziej oryginalnym kształcie (np. trójkątnym, owalnym czy okrągłym), musisz przygotować się na większy wydatek.
  • Stopień obróbki — bardzo duży wpływ na cenę lustra na wymiar ma stopień jego szlifowania, frezowania lub fazowania. Im większe są Twoje oczekiwania w zakresie wykończenia tafli, tym droższa okaże się cała usługa.
  • Kolorystyka — choć lustro kojarzy się głównie z bezbarwną taflą odbijającą obraz, może również występować w wariantach kolorystycznych (m.in. brązowym, grafitowym czy miedzianym). Takie rozwiązanie bywa bardzo pożądane w niektórych stylach wnętrzarskich, lecz wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami.
  • Dodatkowe elementy — każda dodatkowa personalizacja zamówienia podniesie ostateczną cenę lustra na wymiar. Niezależnie więc od tego, czy interesują Cię ozdoby na powierzchni tafli, czy wykonanie otworów w określonych miejscach, musisz sięgnąć głębiej do kieszeni.

Jak widzisz, cena lustra na wymiar zależy od bardzo wielu różnych czynników. Warto jednak przygotować się też na inne koszty, związane chociażby z transportem i montażem tafli. Zazwyczaj najkorzystniejszym rozwiązaniem okaże się zlecenie wszystkich tych prac jednemu wykonawcy. W przeciwnym razie łączne wydatki wyniosą prawdopodobnie znacznie więcej.

Ile kosztuje lustro na wymiar?

Znając powyższe czynniki wpływające na cenę lustra na wymiar, pewnie domyślasz się, że nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, ile kosztuje taka usługa. Niemniej, warto pokusić się o uśrednienie kwot podawanych przez fachowców z całej Polski. Na tej podstawie można stwierdzić, że cena lustra na wymiar wynosi około:

  • 130 — 160 zł/m2 w przypadku lustra prostokątnego,
  • 200 — 250 zł/m2 w przypadku lustra w innym kształcie lub z dodatkowymi szlifami i frezami.

Zauważ, że im bardziej niestandardowe zamówienie, tym bardziej wzrosną podane wyżej wartości. Na uwadze musisz mieć także montaż lustra, do którego wykorzystuje się specjalny klej. Usługa tego typu kosztuje zazwyczaj dodatkowe 210 — 280 zł/m2.

Lustra na wymiar — jak znaleźć dobrego wykonawcę?

Zalety luster na wymiar można mnożyć. Powierzając wykonanie tego typu produktu fachowcowi, zyskujesz gwarancję idealnego wykorzystania przestrzeni i możliwość wprowadzenia do wnętrz dowolnej estetyki. Różnego rodzaju zwierciadła odgrywają szczególnie istotną rolę między innymi w stylu nowoczesnym, industrialnym czy glamour. Aby mieć jednak pewność, że lustro zostanie wykonane z należytą dbałością o szczegóły, potrzebujesz usług doświadczonego specjalisty.

Z jednej strony możesz skorzystać z oferty dużej firmy szklarskiej, cieszącej się uznaniem na rynku. Lustro wykonane przez takiego wykonawcę z pewnością spełni Twoje oczekiwania, lecz jego cena będzie mieściła się prawdopodobnie w górnych granicach podawanych przez nas wcześniej widełek. Chcąc trochę zaoszczędzić, zawsze masz do dyspozycji usługi prywatnych szklarzy, którzy zaoferują Ci prawdopodobnie nieco bardziej przystępne ceny i znacznie szybsze terminy realizacji.

W poszukiwaniu usług doświadczonego szklarza zapoznaj się więc z ofertami dostępnymi online oraz z opiniami zamieszczanymi w sieci przez innych klientów. W ten sposób z łatwością znajdziesz wykonawcę, który zrealizuje dla Ciebie projekt idealnego lustra na wymiar!