Ciało kobiety znalezione w zamrażarce. Córka usłyszała „bardzo niepokojące” zarzuty

69-letnia Eva Bratcher, córka Reginy Michalski.
69-letnia Eva Bratcher, córka Reginy Michalski. / foto:
REKLAMA

Córka Amerykanki polskiego pochodzenia, Reginy Michalski, której ciało zostało znalezione przez policję w zamrażarce za jej domem, została oskarżona o ukrywanie śmierci matki przez blisko dwa lata – podała w piątek agencja Associated Press.

69-letnia Eva Bratcher, córka Reginy Michalski, stawiła się w czwartek w sądzie, oskarżona o ukrywanie śmierci matki i posiadanie fałszywego dowodu osobistego.

REKLAMA

Sędzia David Kelly stwierdził, że zarzuty są „bardzo niepokojące”.

Ciało Reginy Michalski zostało znalezione w tym tygodniu w zamrażarce w garażu za domem, który kobiety wspólnie zamieszkiwały – poinformowała policja. Śledczy uważają, że Michalski zmarła w marcu 2021 roku. Ustalenie bezpośredniej przyczyny śmierci będzie możliwe dopiero, gdy ciało się rozmrozi. W domu Bratcher odnaleziono rachunek za zakup zamrażarki na tydzień przed śmiercią Michalski.

Policja udała się do domu Bratcher w Chicago po tym, jak jej córka Sabrina Watson, mieszkająca w stanie Kentucky, poprosiła o sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku. Ostatni raz Watson widziała babcię wiele lat temu, a matka zerwała z Watson kontakty.

Bratcher była w przeszłości skazana za fałszerstwo. Śledczy przekazali, że próbują ustalić, czy pobierała świadczenia z ubezpieczenia społecznego matki po jej śmierci.

Regina Michalski urodziła się w Polsce w 1926 r., gdzie przeżyła II wojnę światową – przekazał lokalny dziennik „Chicago Tribune”. Po emigracji do USA pracowała dla przedsiębiorstwa telekomunikacyjnego Motorola.

REKLAMA