Nadciąga pogodowy Armagedon! Mieszkańcy stolicy muszą uważać

Śnieg w Warszawie. Fot. ilustracyjne. Foto: PAP/Marcin Obara
Śnieg w Warszawie. Fot. ilustracyjne. Foto: PAP/Marcin Obara
REKLAMA

Do Warszawy wraca zima. W piątek po południu w stolicy może spaść do 10 cm śniegu. Do odśnieżania ulic przygotowano ponad 300 pługów i posypywarek – poinformowali w piątek stołeczni urzędnicy.

– W piątek po południu w Warszawie zrobi się biało. Spadnie śnieg oraz deszcz ze śniegiem. Będzie ślisko i mokro – przestrzegła Emilia Szewczak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z prognoz wynika, że opady śniegu rozpoczną się ok. godz. 15. – Na termometrze będzie w okolicach zera – dodała Szewczak.

REKLAMA

W piątek rano stołeczni urzędnicy ostrzegli mieszkańców, że opady śniegu będą długotrwałe i momentami intensywne. Dlatego do odśnieżania ulic przygotowano ponad 300 pługów i posypywarek.

– Apeluję do kierowców, aby przepuszczali pojazdy służb oczyszczania miasta. Pługoposypywarki sprawnie wykonają swoje zadania, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i korzystnie wpłynie na utrzymanie przejezdności stołecznych dróg – tłumaczył Tadeusz Jaszczołt, dyrektor Zarządu Oczyszczania Miasta.

Do odśnieżenia i posypania piaskiem jest 1600 km dróg, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej, a także przystanki i chodniki o łącznej powierzchni 3,5 mln m kw.

Z prognoz wynika również, że wieczorem i w nocy zrobi się chłodniej, temperatura spadnie do około minus 2 stopni Celsjusza. – Możliwe są oblodzenia. Na drogach i chodnikach będzie ślisko – ostrzegła Szewczak. Opady śniegu potrwają do późnych godzin nocnych.

Na ulicach Warszawy ślisko było już w piątkowy poranek. – 60 posypywarek pracowało na mostach, wiaduktach, stromych ulicach oraz lokalnie m.in. w Wawrze, Rembertowie, na Białołęce, Bemowie i Woli – przekazali urzędnicy.

REKLAMA