Ukraina gwarantuje partnerom, że nie zamierza zaatakować Rosji

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Foto: president.gov.ua
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Foto: president.gov.ua
REKLAMA

Szef ukraińskiego MON, Ołeksij Reznikow, na wspólnym spotkaniu ukraińskiego rządu i Komisji Europejskiej poinformował, że Ukraina nie zamierza atakować Rosji.

„Ukraina gwarantuje swoim partnerom, że dostarczone jej pociski dalekiego zasięgu nie zostaną wykorzystane do ataku na terytorium Rosji. Poinformował o tym minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow na wspólnym spotkaniu ukraińskiego rządu i Komisji Europejskiej” – informuje w mediach społecznościowych portal NEXTA.

REKLAMA

Putin boi się, że Ukraina zaatakuje Rosję

Moskwa boi się, że Ukraina mogłaby ostrzelać Rosję ze swojego terytorium. Władimir Putin wydał Siergiejowi Szojgu odpowiednie rozkazy, by zrobiono wszystko, aby nie dopuścić do takiej sytuacji.

Prezydent Federacji Rosyjskiej, Władimir Putin, brał udział w konferencji online nt. odbudowy zniszczonej infrastruktury mieszkaniowej na terenach „przygranicznych”.

Podczas spotkania Putin zaznaczył także, że rosyjski MON, czyli resort Siergieja Szojgu, musi zablokować możliwość Ukraińców do ataku na rosyjskie osiedla przygraniczne.

Pisaliśmy o tym szerzej:

Rosja boi się ostrzału z terytorium Ukrainy. Putin wydał już Szojgu odpowiednie rozkazy

REKLAMA