21-letnia kobieta w ciąży zasłabła. Nie udało się uratować jej i dziecka

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP
REKLAMA

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności śmierci 21-letniej kobiety w ciąży i jej dziecka. Do ich śmierci doszło w Osieku nad Notecią (woj. wielkopolskie). Ciała zabezpieczono do sekcji.

Do śmierci młodej kobiety i jej dziecka doszło w czwartek przed południem, ale dopiero w piątek o sprawie poinformowały lokalne media. Kobieta w wieku 21 lat będąca w 25. tygodniu ciąży zasłabła na ulicy.

REKLAMA

Następnie, dzięki przechodniom, trafiła do miejscowej placówki służby zdrowia. Tam udzielono jej pomocy, później, gdy jej stan się pogorszył, mimo prowadzonych działań ratunkowych i reanimacji, doszło do zgonu.

Informacje o śmierci kobiety i dziecka potwierdził PAP oficer prasowy KPP w Pile st. sierż. Wojciech Zeszot. Jak powiedział, pomimo udzielonej pomocy medycznej ich życia nie udało się uratować.

Wyjaśnianiem okoliczności śmierci zajmuje się policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chodzieży.

Kobieta zmarła w przychodni, tam odbył się poród. Będziemy wyjaśniać jak do tego doszło i czy doszło do jakichś zaniedbań ze strony pracowników służby zdrowia – podkreślił cytowany przez portal pila.naszemiasto.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

Ciała kobiety i jej dziecka zostały zabezpieczone do sekcji zwłok.

REKLAMA