Kubacki trzeci, wygrywa Norweg

Dawid Kubacki, triumfator 68. TCS Fot.: PAP/ Grzegorz Momot
Dawid Kubacki, Fot.: PAP/ Grzegorz Momot
REKLAMA

Dawid Kubacki zajął trzecie, a Piotr Żyła czwarte miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Granerud o 2,7 pkt wyprzedził Słoweńca Anze Laniska. Kubacki do lidera stracił 15,3 pkt. Pozostali Polacy uplasowali się w trzeciej dziesiątce. Paweł Wąśek był 22., Kamil Stoch 25., a Aleksander Zniszczoł 27.

REKLAMA

Halvor Egner Granerud wygrywając sobotni konkurs w Willingen odniósł 21. zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. 26-letni Norweg w klasyfikacji wszech czasów zajmuje 15. miejsce.

Na czele zestawienia jest Gregor Schlierenzauer – 53 wygrane. Austriak dorobku już nie powiększy, gdyż zakończył karierę. Drugi jest zmarły w 2019 roku Fin Matti Nykaenen – 46, a trzecie miejsce ex aequo zajmują z 39 sukcesami Adam Małysz i Kamil Stoch.

Dawid Kubacki do tej pory 36 razy stanął na podium indywidualnych zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wliczając w to trzecie miejsce w Willingen. Na koncie ma 10 zwycięstw, dziewięciokrotnie był drugi, a 17 razy stanął na najniższym stopniu podium.

Źródło: PAP

REKLAMA