Nie chcą koncertu Bruce’a Springsteena. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało protest

Bruce Springsteen / Foto: Bill Ebbesen, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
REKLAMA

Ponad 40 tysięcy osób podpisało się we Włoszech pod listem protestacyjnym przeciwko majowemu koncertowi Bruce’a Springsteena w parku w mieście Ferrara w regionie Emilia-Romania – informuje prasa. Przeciwnicy koncertu argumentują, że właśnie wtedy żyjące tam ptaki zakładają gniazda, a głośna rockowa muzyka bardzo im w tym przeszkodzi.

73-letni artysta ma wystąpić 18 maja w zielonej oazie miasta, parku Bassani. Na występ The Bossa sprzedano 44 tysiące biletów. O tysiąc mniej osób złożyło dotąd podpisy pod petycją przeciwko organizacji koncertu w tym miejscu i z postulatem jego przeniesienia, na przykład na teren lotniska.

REKLAMA

Dziennik „Corriere della Sera” podał, że zapowiedź tej wielkiej muzycznej imprezy zmobilizowała obrońców środowiska i licznych mieszkańców, którzy założyli komitet „Ratujcie park”. Podkreślają oni, że nie ma możliwości, aby wydarzenie to uczynić przyjaznym dla natury.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Władze miejskie, które popierają wybór parku, tłumaczą, że w okresie po „fali pandemii” zarówno amerykańscy, jak i włoscy organizatorzy woleli, aby koncert odbył się na terenie, na którym ludzie nie będą stać w tłumie.

– Kochamy Bossa, ale park nie jest dobrą lokalizacją. To zielone płuca, mieszkają tam ptaki wędrowne, które będą zakładać gniazda właśnie wtedy, gdy zagra tam Springsteen – powiedziała radna Anna Ferraresi, zaangażowana w ochronę środowiska. Zaznaczyła, że organizatorom grożą kary finansowe za wyrządzenie szkód faunie.

Wnioski lokalnych polityków o zmianę lokalizacji zostały odrzucone.

REKLAMA