Nie chcą koncertu Bruce’a Springsteena. Kilkadziesiąt tysięcy osób podpisało protest

Bruce Springsteen / Foto: Bill Ebbesen, CC BY-SA 3.0, Wikimedia Commons
REKLAMA

Ponad 40 tysięcy osób podpisało się we Włoszech pod listem protestacyjnym przeciwko majowemu koncertowi Bruce’a Springsteena w parku w mieście Ferrara w regionie Emilia-Romania – informuje prasa. Przeciwnicy koncertu argumentują, że właśnie wtedy żyjące tam ptaki zakładają gniazda, a głośna rockowa muzyka bardzo im w tym przeszkodzi.

73-letni artysta ma wystąpić 18 maja w zielonej oazie miasta, parku Bassani. Na występ The Bossa sprzedano 44 tysiące biletów. O tysiąc mniej osób złożyło dotąd podpisy pod petycją przeciwko organizacji koncertu w tym miejscu i z postulatem jego przeniesienia, na przykład na teren lotniska.

REKLAMA

Dziennik „Corriere della Sera” podał, że zapowiedź tej wielkiej muzycznej imprezy zmobilizowała obrońców środowiska i licznych mieszkańców, którzy założyli komitet „Ratujcie park”. Podkreślają oni, że nie ma możliwości, aby wydarzenie to uczynić przyjaznym dla natury.

Władze miejskie, które popierają wybór parku, tłumaczą, że w okresie po „fali pandemii” zarówno amerykańscy, jak i włoscy organizatorzy woleli, aby koncert odbył się na terenie, na którym ludzie nie będą stać w tłumie.

– Kochamy Bossa, ale park nie jest dobrą lokalizacją. To zielone płuca, mieszkają tam ptaki wędrowne, które będą zakładać gniazda właśnie wtedy, gdy zagra tam Springsteen – powiedziała radna Anna Ferraresi, zaangażowana w ochronę środowiska. Zaznaczyła, że organizatorom grożą kary finansowe za wyrządzenie szkód faunie.

Wnioski lokalnych polityków o zmianę lokalizacji zostały odrzucone.

REKLAMA