Sykulski o Polskim Ruchu Antywojennym: Cel? Pokazać groźbę wprowadzenia Polski do wojny [VIDEO]

Leszek Sykulski. Fot. YouTube/OPCJA TV
Leszek Sykulski. Fot. YouTube/OPCJA TV
REKLAMA

Celem jest przede wszystkim prowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej, która ma na celu pokazać groźbę wprowadzenia Polski do wojny. Groźbę rozlania się konfliktu na Ukrainie na inne kraje regionu – mówi w rozmowie z „Najwyższym Czasem!” o powstaniu Polskiego Ruchu Antywojennego dr Leszek Sykulski.

Dr Sykulski, jeden z liderów Polskiego Ruchu Antywojennego działającego w formie komitetu społecznego, był gościem Marty Markowskiej na kanale Sommer 12.

REKLAMA

W rozmowie Sykulski tłumaczył m.in., czym jest ruch antywojenny i jak odbierają go media głównego nurtu.

Celem kampanii ruchu antywojennego jest przede wszystkim prowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej, która ma na celu pokazać groźbę wprowadzenia Polski do wojny. Groźbę rozlania się konfliktu na Ukrainie na inne kraje regionu oraz uświadomienie społeczeństwa, że dzisiaj próba dalszej kontynuacji pomocy militarnej dla Ukrainy jest narażaniem naszego kraju i narodu na działania odwetowe ze strony Federacji Rosyjskiej i Republiki Białoruś – mówi dr Sykulski.

Przypominamy, że Polska nie jest przygotowana do żadnej wojny – ani ze względu na stan przygotowania sił zbrojnych, ani ze względu na rozbrojenie w wyniku pomocy udzielanej Ukrainie, ani ze względu na poziom systemu obrony cywilnej – kontynuuje.

Polska nie ma żadnej obrony cywilnej, co potwierdziły dwa raporty Najwyższej Izby Kontroli z roku 2012 i 2019 – przypomniał.

Jedno z haseł promowanych przez Sykulskiego brzmi #ToNieNaszaWojna. W odpowiedzi w mediach społecznościowych powstała akcja pt. #ToJestNaszaWojna.

Sykulski uważa, że po ogłoszeniu powstania Polskiego Ruchu Antywojennego, stał się celem ataków mediów głównego nurtu. – Jak na rozkaz w ciągu ostatniego tygodnia rozpoczęły (media głównego nurtu od TVN po TVP – red.) kampanię mającą na celu moją 'śmierć cywilną’ – ocenia Sykulski.

Zapowiada dużą aktywność w przestrzeni publicznej, m.in. bilbordy, bannery, plakaty i kampanię w mediach społecznościowych.

Cała rozmowa do obejrzenia poniżej oraz na kanale Sommer 12.

REKLAMA