To cud! Noworodek, który urodził się podczas trzęsienia ziemi ocalony spod gruzów [FOTO]

Foto: YouTube/Hoshang Hassan
Foto: YouTube/Hoshang Hassan
REKLAMA

Ciężarna kobieta, która została uwięziona pod gruzami budynku w wyniku poniedziałkowego trzęsienia ziemi w Syrii, urodziła dziecko. Choć matki nie udało się uratować, to noworodek jakimś cudem przeżył, odnaleziono go i obecnie znajduje się w szpitalu.

Ciężarna kobieta to uciekinierka z Deir Ezzor, miasta we wschodniej Syrii, leżącego nad Eufratem – informuje AFP. Uchodźczyni zamierzała znaleźć schronienie w Jandires, jednak miasto nawiedził kataklizm jeszcze gorszy niż wojna – trzęsienie ziemi.

REKLAMA

W wyniku katastrofy sprowadzonej przez żywioł pod gruzami utknęła ogromna ilość ludzi – w tym ciężarna uciekinierka. W tych przerażających warunkach, jeszcze w czasie trwania trzęsienia, kobieta zaczęła rodzić.

Matka nie przeżyła, ale jej nowo narodzoną dziewczynkę jakimś cudem udało się uratować. Spod gruzów wyciągnęli ją członkowie dalszej rodziny. Gdy ją znaleźli, to wciąż była połączona z nieżyjącą już mamą pępowiną.

Noworodek miał kilka zadrapań i siniaków, doznał też hipotermii na wskutek wychłodzenia, ale i tak można mówić tu o dużym szczęściu.

Teraz dziewczynka przebywa w Afrin. Trafiła do inkubatora, ale jej rokowania są bardzo dobre. – Teraz jej stan jest stabilny – powiedział zajmujący się dzieckiem dr Hani Maarouf.

Z informacji medialnych wynika, że również ojciec dziecka nie przeżył trzęsienia ziemi, które nawiedziło Syrię i Turcję.

Tragiczny bilans trzęsień ziemi w Turcji i Syrii. Rośnie liczba ofiar [VIDEO]

REKLAMA