Były prezydent Bolsonaro zapowiedział, że wraca z USA do Brazylii

Jair Bolsonaro. Foto: PAP/EPA
Jair Bolsonaro. Foto: PAP/EPA
REKLAMA

Były prezydent Jair Bolsonaro chce wrócić do Brazylii w „najbliższych tygodniach”. Bolsonaro potwierdził ze Stanów Zjednoczonych chęć szybkiego powrotu do kraju podczas spotkania w Miami na Florydzie z kolonią brazylijską.

„Planuję wrócić w najbliższych tygodniach” – mówił w sobotę 11 lutego były prezydent Brazylii Jair Bolsonaro. „Wiemy, że tam jest naprawdę fantastyczny kraj i ja chcę wrócić do Brazylii”.

REKLAMA

Bronił też swojego dorobku: „mieliśmy rządy bez korupcji, pracowaliśmy z sercem, uczciwie. Żadne środki odwetowe wobec nas, czy prześladowania nie będą usprawiedliwione”. Zapowiedział – „Nie poddamy się i będziemy dalej walczyć”.

Nowa książka prof. Chodakiewicza!

Bolsonaro przebywał w USA od czasu porażki wyborczej. Przegrał z lewicowym kandydatem ignacio Lula da Silva minimalnie i uzyskał 49% głosów. Nie pojawił się na inauguracji swojego rywala na początku stycznia 2023 r., a później był oskarżany o prowokowanie zamieszek i ataków na instytucje państwa przez przeciwników Luli.

Obecny prezydent Lula oskarżał Bolsonaro o wywołanie zamieszek i określił to jako próbę zamachu stanu. Jair Bolsonaro potępił „grabieże i inwazje na budynki publiczne”, ale zdaniem lewicy nieszczerze. Po powrocie byłego prezydenta z leczenia w USA nie można wykluczyć więc kroków odwetowych ze strony jego przeciwników.

Źródło: TF1

REKLAMA