Oto najczęściej nadawane imiona na świecie

Moment tuż po porodzie. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
REKLAMA

Według badań, które właśnie zostały opublikowane, Mohamed jest najczęściej nadawanym imieniem na świecie dla chłopców. Dla dziewcząt jest to imię Marie, wywodzące się z kultury katolickiej.

Badania przeprowadziła Stéphanie Rapoport, której zespół przebadał dane z niemal całego świata. Okazało się, że Maria i Mohamed to najpopularniejsze imiona nadawane dziewczętom i chłopcom. Uwagę zwraca wzrost nadawanie islamskiego imienia w Europie. Np. w Brukseli imię Mohamed było najczęściej nadawanym imieniem męskim już w 2021 roku.

REKLAMA

Imię „Maria” wygrywa wśród dziewcząt. To imię pochodzenia katolickiego zawdzięcza swoją popularność także wielu odmianom, takim jak między innymi Anna-Maria, Maria-Noelle, Maria-Ewa, itp.

Imię „Mohamed” i jego pochodne są z kolei najbardziej popularne wśród chłopców. W rodzinach muzułmańskich tradycją jest nadawanie pierwszemu narodzonemu chłopcu w rodzinie właśnie imię proroka Mahometa. W odróżnieniu od „zeświecczonej” już Marii, tutaj zachodzi wyraźna konotacja religijna.

Źródło: The Last Hour/ Bledi.net

REKLAMA