Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców. Wolnościowcy zaczynają zbiórkę podpisów [VIDEO]

Posłowie Wolnościowców: Jakub Kulesza, Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz Źródło: Facebook / Wolnościowcy
REKLAMA

Wolnościowcy przyłączają się do zbiórki podpisów organizowanej przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców pod obywatelskim projektem dobrowolnego ZUS-u dla przedsiębiorców.

– W pełni popieramy ten pomysł, żeby przedsiębiorcy nie musieli obowiązkowo odprowadzać składek na ZUS, jeśli nie chcą – powiedział podczas konferencji Wolnościowców w Sejmie Dobromir Sośnierz.

REKLAMA

– Jeśli chcą sami wziąć odpowiedzialność za swoją emeryturę, to nie widzimy powodu, dla którego mają być dalej przymuszani do tego, żeby uczestniczyć w tym programie państwowym – mówił dalej Sośnierz.

Poseł Wolnościowców stwierdził, że „na rynku są obecnie inne programy, które mogą sobie wykupić”.  – Albo mogą nie uczestniczyć w żadnym jeśli będą chcieli – dodał Sośnierz.

Wolnościowiec zauważył, że opłacanie ZUS-u „podnosi koszty działalności, zwłaszcza dla tych, którzy tę działalność rozpoczynają”.

– To zniechęca do tej działalności, bo o ile pracownik zawsze dostaje pieniądze za swoją pracę, bo taka jest definicja pracy, przedsiębiorca nie musi nic zarabiać – mówi Sośnierz i podaje przykład firm, które dopiero zaczynają działalność.

– Jesteśmy za tym, by przedsiębiorca sam decydował, w którym momencie i czy w ogóle chce w ten system w takim razie wchodzić, żeby mógł zdecydować o tym, czy te pieniądze zainwestuje w tę piramidę finansową organizowaną przez państwo, czy w jakiś inny projekt organizowany przez prywatnych przedsiębiorców – powiedział poseł Dobromir Sośnierz.

REKLAMA