Zełenski ma sobowtóra? Tajemniczy film

Joe Biden, Wołodymyr Zełenski, Maksym Doniec Źródło: Twitter / Fakt
Joe Biden, Wołodymyr Zełenski, Maksym Doniec Źródło: Twitter / Fakt
REKLAMA

Po wizycie Joe’go Bidena na Ukrainie internauci zaczęli rozpowszechniać teorię spiskową, według której za prezydentem Wołodymyrem Zełenskim chodzi jego sobowtór.

Sensacji zaczęli szukać głównie amerykańscy internauci, którzy sprawą Ukrainy zainteresowali się dlatego, że do tego państwa zawitał ich prezydent Joe Biden.

REKLAMA

Przez to też zwrócili uwagę na Wołodymyra Zełenskiego i człowieka, który nie odstępuje go na krok. Tropiciele teorii spiskowych zaczęli się rozpisywać o tym, że to na pewno sobowtór ukraińskiego prezydenta.

Co ciekawe – zamieszanie powstało dzięki nagraniu polskich mediów, a konkretniej „Faktu”. Wideo udostępnione przez gazetę na Twitterze obejrzano ponad milion razy.

Rzeczywiście – osoba, która często pojawia się w otoczeniu Zełenskiego chodzi podobnie ubrana, jest podobnego wzrostu i również ma zarost.

Nie jest to jednak tajemniczy aktor, który miałby zastępować głowę ukraińskiego państwa. Ten rzekomy „klon” jest od dawna znany z imienia i nazwiska.

„Dubler Zełenskiego absolutnie nie wygląda jak on i chodzi tuż za nim w miejscach publicznych i przed kamerami. Przypadkowo jest również znany z tego, że jest osobistym ochroniarzem Zełenskiego — to Maksym Doniec” – informuje Shayan Sardarizadeh z BBC.

Doniec jest osobistym ochroniarzem Zełenskiego od 2019 roku, więc nie jest to osoba zatrudniona specjalnie podczas wojny z Rosją.

W przeszłości Doniec pracował jako osobisty ochroniarz ukraińskiego oligarchy Igora Kołomojskiego.

REKLAMA