Sośnierz o „tumanach” z Wiejskiej: „Tam w ogóle nie ma żadnej refleksji” [VIDEO]

Dobromir Sośnierz
Dobromir Sośnierz. / foto: screen YouTube: Super Express 2
REKLAMA

Na kanale Super Express 2 na YouTube ukazał się program, w którym pokazano jak mieszka Dobromir Sośnierz. Podczas wizyty w warszawskim mieszkaniu posła Wolnościowców był czas także na rozmowę o polityce, której polityk coraz częściej ma dość.

Poseł Wolnościowców odpowiedział między innymi na pytanie o to, czy ma dość polityki. – Często tak. To jest frustrujące, zwłaszcza jak się nie ma realnego wpływu – odparł Sośnierz.

REKLAMA

Wiem, co trzeba zrobić, a denerwuje mnie to, że przychodzę do tych – za przeproszeniem – tumanów i tłumaczę im po dziesięć tysięcy razy, żeby tak nie robili, a oni i tak tak robią – podkreślił.

Się im mówi, że „będziecie drukować pieniążki kochane pisiory, to będziecie mieli inflację”. „Dobra, dobra”. A potem ja wiedziałem, że tak będzie, a oni zdziwieni – dodał.

Niestety jest to frustrujące, że ten nasz kraj jest taką małą mądrością rządzony i że tam w ogóle nie ma żadnej refleksji. Oni są dumni z siebie jak pawie, że po prostu świetnie rządzą – zdradził Sośnierz.

Nie widzą problemów, które powodują sami, mimo że te same ustawy muszą po pięć razy zmieniać, bo co chwilę coś źle napiszą, co chwilę coś źle przemyślą, co chwilę się potykają o własne sznurowadła – dodał poseł.

Polityk podkreślił, iż nie ma „żadnej sytuacji, w której wyszedłbym na mównicę walnął jakieś przemówienie, a oni by się zastanowili –»kurczę, może rzeczywiście źle robimy. Zmieńmy to «”.

Redaktor zauważył, że „tak działa każda władza”. – Nie słuchają innych, tylko sami… no wie Pan na czym to polega – powiedział. – Ma Pan w tym sensie dość polityki, że Pan nie ma jakiegoś sprawstwa, poczucia sprawstwa?

Tak, przede wszystkim to takie frustrujące poczucie bezsilności wobec tego, co się dzieje. Widzimy, że to w złym kierunku zmierza, że to jest źle przemyślane, że my to wiemy jak to się źle skończy, a i tak nikt nas nie posłucha. To jest irytujące – wskazał Sośnierz.

REKLAMA