Katastrofa kolejowa w Grecji. Rośnie bilans ofiar śmiertelnych [FOTO/VIDEO]

Katastrofa kolejowa w Grecji. Foto: PAP/EPA
Katastrofa kolejowa w Grecji. Foto: PAP/EPA
REKLAMA

Co najmniej 36 osoby zginęły, a 85 zostało rannych w zderzeniu pociągu towarowego z pociągiem pasażerskim, do którego doszło we wtorek wieczorem w odległości 380 kilometrów od Aten.

Co najmniej 25 osób jest ciężko rannych – poinformowała agencja AP.

REKLAMA

„Pierwszy i drugi wagon przestały istnieć, trzeci wypadł z szyn” – powiedział greckiej telewizji Skai Costas Agorastos, gubernator regionu. – „To była potworna noc”.

„Usłyszeliśmy huk, wagon zaczął się obracać. Zaczęła się panika. Kable, ogień. Ogień pojawił się natychmiast. Parzył. Był z prawej i z lewej” – powiedział BBC 28-letni Stergios Minenis, któremu udało się wydostać przez okno. Inny pasażer opisał, jak okna „znienacka eksplodowały”. Zdaniem Agorastosa dwa pierwsze wagony spłonęły.

Wielu spośród 350 pasażerów, którzy znajdowali się w pociągu, było studentami wracającymi po długim weekendzie do domu. Według greckich mediów jest to „najtragiczniejszy wypadek kolejowy, jakiego Grecja kiedykolwiek doświadczyła ”.

Dwa szpitale w regionie Larissy zostały postawione w stan gotowości. Także szpitale wojskowe w Salonikach i Atenach są w razie potrzeby „w pogotowiu” – poinformowały władze. Lżej ranni zostali przetransportowani do Salonik.

Po wschodzie słońca do akcji został włączony ciężki sprzęt.

REKLAMA